GEZEGENİN GELECEĞİ İÇİN:

ONARICI ve AGROEKOLOJİK TARIM

Kooperatif merkezinin bulunduğu İshaklı Köyü-Beykoz’da yer alan 8 dönüm arazi üzerinde yapılan üretim ile öncelikle kooperatif üye ve gönüllülerinin temiz gıdaya erişimi sağlanmaktadır. Üretim süreci ve üretilen ekolojik gıdanın satışı bu zemine dahil olmak isteyen herkese açıktır.


Mutfak Bahçesi

Mutfak/Sebze bahçesiinsan tüketimi için gerekli sebze ve diğer ürünlerin yetiştirildiği bahçelerdir. Birçok ailede mutfakta kullanılan sebzelerin yetiştirilmesi için bu bahçeler bulunmaktadır. Organik beslenmenin öneminin toplumda daha fazla algılanmasıyla birlikte sebze/mutfak bahçelerinin sayısı artmıştır.
650 m2 sera alanımızda mevsiminde yetiştirdiğimiz zirai ilaçsız ürünlerin İstanbul içi satışına çok yakında başlayacağız.

Beykoz Dutu (Ahududu) Projesi

Beykoz İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortak olarak başlattığımız bu projede İshaklı/Beykoz’da Ahududu yetiştirmeye başladık. Önce kendi etrafımızdaki çiftçi ve üreticilere sonra da Beykoz’da bulunan bütün üreticilere sağlıklı ve zirai ilaçsız tarımın avantajlarını ve kazançlarını göstermeyi planlıyoruz.

Caterpillar Tunnel Garden

İngilizce adıyla “Caterpillar Tunnels” yere alçak bir sera kurma biçimidir, adını tırtılların kazdığı tünellerden alır. Tüneller, bitki büyüme mevsiminin daha erken başlamasını sağlamak için çok önemlidir aynı zamanda hava koşullarına karşı da koruma sağlar. Ayrıca “Tırtıl Tünel Seralar” bölgede soğuk geçen aylarda biraz zorluk çekebilecek bitkileri yetiştirmemize olanak tanıyor.

Gönüllümüz Olun


Gönüllü olarak bize katıl ve Tilya ile birlikte neler yapacağımızı keşfet

tr_TRTürkçe