For teachers and students
nature and horticulture workshops


Doğada aktiviteler kapsamında doğa ve bahçecilik eğitimleri

Uygulamalı bir yaz bahçe atölyesi için bize katılın ve İstanbul Beykoz’daki bahçemizde kendi meyve ve sebzelerinizi nasıl yetiştireceğinizi öğrenin! Bu atölye çalışmasında organik bahçecilik, kompostlama ve sürdürülebilir tarım yöntemlerini öğrenip bahçede güzel bir gün geçireceğiz.

Aktiviteler:

Bahçe Turu: Bahçemizde önce bir tur yaparak farklı bitki ve sebzeler hakkında bilgi ediniyoruz. Seralarımızı ve tohumdan fideye nasıl sebze yetiştirdiğimizi öğreniyoruz. Daha sonrasında sorularınızı yanıtlamak ve başarılı bahçecilik için ipuçlarını paylaşmak için teras alanımızda toplanıyoruz.

Kompostlama: Kompost yapmanın önemini ve evde kendi kompostunuzu nasıl oluşturacağınızı gösteriyoruz. Bir kompost kutusunun nasıl yapabileceğinizi ve mutfak ve bahçe atıklarınızı nasıl kompostlayacağınızı göstereceğiz.

Ekim ve Hasat: Bu kısımda ellerimizi kirletiyor ve viyollere kendi sebze tohumlarınızı ekiyoruz. Bitkilerinizi sulama, gübreleme ve budama için uygun teknikleri de öğrenebileceksiniz.

Bahçe El İşleri: Bazı eğlenceli bahçe el işleriyle günü sonlandıracağız. Kendi bitki işaretleyicilerinizi yapmak, saksıları süslemek ve bahçe temalı sanat eserleri yaratmak için malzemeler sağlayacağız.

Bahçeye veda: Taze bahçe ürünlerinizi hasat ettikten sonra hepinize birer tohum paketi hediye ediyoruz ve bir dahaki sefere kadar görüşmek üzere sizleri uğurluyoruz.

Kayıt:

Eğitimimize kaydolmak için lütfen [email protected] adresine; Adınız, telefon numaranız ve grubunuzdaki katılımcı sayısı ile birlikte e-posta gönderin. Kontenjan sınırlıdır, size uyan tarihlerde bahçemizi ayarlamamız için lütfen bize en geç 2 hafta öncesinden ulaşarak bilgi alın. Bahçeye ulaşım ve fiyat ile ilgili bilgileri bizlere mail attıktan sonra telefonda sizi arayarak bilgilendireceğiz.

Bu yaz sizi bahçemizde görmek için sabırsızlanıyoruz!


Eğitime katılmak için lütfen mail atınız

Eğitim kontenjanla sınırlıdır, yoğun talep olması durumunda ikinci bir gün ayarlanmaya çalışılacaktır. Aşağıdaki butona tıklayarak bize katılma isteğinizi belirten bir mail atabilirsiniz. Lütfen Ad-soyad, gelecek kişi sayısı ve kurumunuzu* mailinizde belirtiniz.

*bireysel başvuru kabul edilmektedir

Tilya Ekolojik Yerleşke

İshaklı Mah. Kemençe çk.
BEYKOZ – İSTANBUL

en_USEnglish