Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden; yüksek lisans derecesini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi Bölümü ve Uppsala Üniversitesi Barış ve Çatışma Araştırmaları Bölümü ile ortak yürüttüğü sivil toplum kuruluşları ve göç temalı tezi ile almıştır.

2015-2016 yılları arasında Vatikan Büyükelçiliği Caritas göç ünitelerinde; 2016-2017 yılları arasında ise Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin görevlendirmesiyle İKGV’de mülteci koruma sorumlusu olarak çalışmıştır. Sivil toplumda ve sahada edindiği deneyimlerini; 2017-2018 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak öğrencilerine aktarma fırsatı bulmuş ve bu süreçte çeşitli gazete ve dergiler için röportajlar yapmış, yazılar yazmıştır.

2018-2022 yılları arasında, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı’nın Kırsal Kalkınma Programı’nı yönetmiştir. Bu süreçte Özyeğin Üniversitesi Disiplinlerarası Çocuk Hakları Laboratuvarı’nı kurarak; 2020-2021 yılları arasında ise Goethe Enstitüsü’nde Türkiye’nin en büyük Avrupa Birliği kültür-sanat fonlarından birini koordine etmiştir. 2022 yılında ise Permatürk Vakfı’nda müdür olarak görev yapmıştır.

Tilya Ekolojik Sosyal Kooperatifi’nde kurucu ortak olarak yer almaktadır. Uzmanlık ve ilgi alanları olan insan hakları, kırsal kalkınma, iklim krizi, permakültür ve sürdürülebilirlik alanlarında araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir.

tr_TRTürkçe