1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise öğrenimini İstanbul’daki Saint-Michel Fransız lisesinde tamamlamış, 2005 yılında Biyoloji lisans eğitimi almak için Eskişehir’e gitmiştir. Üniversite yılları içerisinde Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) ve Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB) ile birlikte çalışmış ve staj yapmıştır. Üniversite tez konusu IUCN Türkiye’deki tehdit altındaki hayvanların listeleme ve koruma çalışmaları olmuştur. Üniversite eğitimi sonrasında 2010 yılında Avustralya Brisbane şehrinde the University of Queensland (UQ) yüksek lisans çalışmasına başlamış ve oradaki çevre derneklerinde çalışmıştır. Araştırma ve tez projesi olarak “ormanlık alanların insan etkisine maruz kaldığında gösterdiği değişimler” olmuştur. Daha sonra Xstrata ve Save the Bilby gibi kurumlarla çalışmalar yapmış ve Avustralya Bilim Araştırmaları merkezinde (CSIRO) nesli tehlike altındaki Avustralya memelileri üzerine staj programına katılmıştır. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde University of California Los Angeles’ta Sürdürülebilirlik üzerine sertifika programlarına katılmış ve çevre koruma derneklerinde gönüllü olarak çalışmıştır.

2015 yılında askerlik görevi için Türkiye’ye geri dönmüş ve bir süre Tekfen Holding bünyesindeki Toros Gübre ile çalışmış, sonrasında Tekfen Tarım ile birlikte görsel alanda içerikler hazırlamak için işbirliği yapmıştır. 2018 yılında kendi şirketini kurmuş, bu tarhiten itibaren özel şirketlere ve kurumlara görsel içerik hazırlamaktadır. Toplamda 5 adet kısa ve orta metraj filmde yapımcı ve yürütücü yapımcı olarak çalışmıştır. 

Permakültür ve insan çevre birlikteliği konularına üniversite yıllarından beri ilgi duymuştur. Bu alanda profesyonel olarak çalışmalar gerçekleştirmek için 2022 yılında Tilya Ekolojik Sosyla Koopetifi’nde kurucu ortak olarak yer almaktadır. Görsel içerik hazırlama ve ekosistem onarımı gibi ilgi alanlarını Kooperatif yararına birleştirerek pozitif bir gelecek yaratma arayışı içerisindedir. Şu anda Berlin Almanya’da yaşamaktadır.

tr_TRTürkçe