1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008’de St. Georg Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra eğitim hayatına İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde devam etmiştir. Dalgıçlık, tercümanlık gibi farklı iş kollarında deneyim kazanmak üzere ara verdiği lisans eğitimine; ekoloji ve iklim değişikliği konularına artan ilgisi sebebiyle devam etme kararı almıştır. 2016 yılından itibaren Health & Environment Alliance, Greenpeace Mediterranean gibi çevre odaklı çeşitli sivil toplum kuruluşları ve taban hareketlerinde gönüllü olarak görev almıştır.

Sürdürülebilir ve ekolojik yaşam biçiminin benimsendiği bir toplulukla bir ekoköyde yaşama hayali, permakültürle tanışmasına vesile olmuştur. 2019 yılında Permakültüre Giriş Kursu ve ardından PDC eğitimlerini alarak Belentepe Permakültür Çiftliği’nde çalışmaya başlamıştır. Bu süreçte yerleşke tasarımları üzerine eğilerek Odayeri Ekolojik Parkı ve Beykoz Permakültür Ekolojik Parkı’nın tasarım ekibinde yer almıştır.

2020 yılında çalışmaya başladığı Permatürk Vakfı’nda halen Permakültür Tasarımcısı ve Bahçe Sorumlusu olarak çalışmaya devam etmektedir. Ekolojik yerleşke tasarımı, bitkiler ve ekosistem restorasyonu özel ilgi alanlarıdır. Kaybolmaya yüz tutan zanaatların varlığını sürdürmeye devam edebileceği bir ekoköy oluşumunun parçası olmak hayalidir.

en_USEnglish